Bóle mięśni nóg a jazda na rowerze

Witam,mam 18 lat. Uwielbiam jeździć na rowerze. Ostatnio wybrałam się na trasę rowerową, która była dość górzysta, mierzyła ok.60km. Zakwasów nie miałam następnego dnia ani kilka dni później.Mianowicie problem wygląda tak. Podczas zwykłego chodzenia nogi mnie nie bolą, jednak od tamtej pory jak wsiadam na rower to podczas pedałowania bolą mnie strasznie mięśnie i daleko nie jestem w stanie pojechać. Czy mam się obawiać tego bólu? Co robić? dodam,że mam mam za sobą 40km trasy i prędkości 38km/h

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proponuję udac się do lekarza rodzinnego/.