Jazda rowerem w celu wyszczuplenia sylwetki

Chce zacząć jeździć rowerem by wyszczuplić sylwetkę, głównie nogi a zwłaszcza łydki. Nie chcę zrobić mięśni ale wysmuklić nogi. Jak ustawić stopę na pedale? Pedałować "palcami" czy środkiem stopy? Słyszałam, że oparcie środka stopy na pedale powoduje wzmożoną pracę mięśni i potem łydki są bardziej umięśnione, a moje są wystarczająco spore więc nie chcę by się jeszcze bardziej rozrosły.

Lek. Tomasz Budlewski

O tego typu rzeczy najlepiej spytać trenera z siłowni, które partie mięśni jak ćwiczyć. Nie sądzę jednak by przy jeździe rekreacyjnej aż tak rozrosły się łydki.

Aleksander Ropielewski

Prawidłowo stopa powinna opierać się śródstopiem na pedale, a noga powinna być delikatnie ugięta w kolanie w momencie maksymalnego wyprostu.