Bóle odcinka lędźwiowego, które z czasem narastają

Witam. Mam 31 lat. Ból odcinek lędźwiowego nie opuszcza mnie od wielu lat a wręcz narastający z czasem. Zjadłem już zęby z bólu. Czasem mam takie bóle że boję się chodzić bo pojawia się problem z balansem. Ból promieniuje od lędźwi w obie nogi, silne bóle mięśni nóg kości stawów czasem aż patrzący ból. Byłem badany przez neurologow podobno wszystko ok. Rezonansy ok. Miałem między czasie problemy z prostata. Właściwie nogi mam cały czas zdrętwiałe. Najgorzej jest przed oddaniem stolca i podczas
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. Leczenie może obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .

W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.
Ból kręgosłupa może być też bólem funkcjonalnym np fibromialgią, a te zespoły leczy się inaczej i nie lekami przeciwbólowymi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty