Bóle po lewej stronie brzucha a dieta

Niekiedy mam bóle po lewej stronie brzucha - jakby trzustka. Miałam podwyższony poziom cukru, ale teraz jest lepszy wynik : 103. Jaką dietę stosować, czy zażywać enzymy? Mam dużą nadwagę i wiek 73 lata. Pracuję zawodowo.

Aby ustalić odpowiednią dietę leczniczą potrzebuję znać diagnozę, którą postawi lekarz. Z pewnością zleci wykonanie enzymów trzustkowych oraz wątrobowych. Warto udać się na konsultację i nie lekceważyć problemu.