Bóle po operacji żylaków odbytu

Witam serdecznie. Jestem po operacji zylakow odbytu. Minely juz 3 miesiace, niestety szwy wewnatrz organizmu nadal sa, wyraznie je czuje i w jakis sposob mi doskwieraja. Poltorej miesiaca po operacji zaniepokoilem sie tym faktem, wiec poszedlem do lekarza. Uslyszalem tylko , ze to indywidualna kwestia, ze nie ma okreslonego czasu po jakim moga zgnic-zniknac, zeby sie nie niepokoic, ze to zalerzy od organizmu i uzytych szwow. Problem w tym , ze od operacji juz 3 miesiace minely, a szwy nadal sa. Co robic? czekac az zgnija? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Witam.
Zgnicie szwów to trochę złe określenie. Chodzi o ich wchłonięcie. Może je Pan jak najbardziej jeszcze odczuwać. Powinny się wchłonąć w ciągu kilku miesięcy. Trochę ulgi powinno przynieść spożywanie dużej ilości błonnika, ewentualnie dołączenie laktulozy 3 x dziennie 15 ml do posiłków. Pozdrawiam i życzę zdrowia.