Bóle po zabiegu na cieśń nadgarstka ręki

Mam 46 lat, jestem po zabiegu na ciesn nadgarstka prawej ręki (czerwiec tego roku) a ręka nadal mnie boli i nie jest sprawna ma tyle aby normalnie funkcjonować. Jestem po zabiegach rehabilitacyjnych jakie tylko możliwe po tym zabiegu. Obok miejsca cięcia od strony kciuka zrobil mi się guzek, który po docisnieciu boli i utrudnia normalne funkcjonowanie. Moje pytanie czy to tak długo jeszcze bedzie trwało i co to może być ten guzek? Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza wykonującego zabieg.

Szanowny Panie,

Guzek na dłoni jest prawdopodobnie fragmentem blizny lub przemieszczonym przeciętym więzadłem poprzecznym nadgarstka. Tak długi czas trwania dolegliwości może sugerować wtórne zmiany bliznowate wokół nerwu. Należy wykonać badanie USG nadgarstka aparatem o wysokiej częstotliwości (z ocena dynamiczna nerwu). Z wynikiem udać się do lekarza który operował lub do innego specjalisty chirurgii ręki.

Z poważaniem
dr n. med. Tomasz Matuszewski