Bóle podbrzusza - czym są spowodowane?

Witam,
mam 23 lata. Od pół roku jestem mężatką i staram się z mężem o dziecko. Jednak nic z tego nie wychodzi. Ostatnio w okolicach połowy cyklu miewałam bóle podbrzusza. Taki ból pojawiał się czasami podczas stosunku, przy niektórych pozycjach lub samoczynnie, gdy coś robiłam, zabolało mnie podbrzusze (jakby skurcz).
Czym one mogą być spowodowane? Czy to może być związane z owulacją? Lecz nie wiem, czy owulacja u mnie występuje, bo w ogóle nie mam takiego śluzu w pochwie, jaki powinien się pojawić w okolicach owulacji.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!

Witam serdecznie!
Półroczne starania o dziecko to stosunkowo niedługi czas. Brak efektów nie musi świadczyć o chorobie żadnego z partnerów.
Metoda obserwacji śluzu jest zawodna z wielu względów, m.in., dlatego że wszelka infekcja, wypicie większej ilości alkoholu, przyjęcie niektórych leków, osłabienie i inne tego tupu czynniki mogą zmieniać konsystencję śluzu. Jeżeli ma Pani wątpliwości, czy ma Pani cykle owulacyjne, warto wykonać test owulacyjny dostępny w każdej aptece. Jeżeli jednak miesiączka pojawia się regularnie, to dochodzi do jajeczkowania.
Bóle brzucha, jeżeli występują w połowie cyklu, najprawdopodobniej związane są właśnie ze wspomnianą owulacją. Jeżeli bóle są nieprzyjemne, nie ustępują lub jeśli ma Pani jakiekolwiek obawy, zawsze warto umówić się na wizytę u ginekologa, który będzie miał możliwość zbadania Pani i uszczegółowienia wywiadu, co da pełny pogląd na Pani sytuację.
Pozdrawiam