Czy mimo braku prawidłowego śluzu można zajść w ciążę?

Witam serdecznie!
Od pół roku staramy się z mężem o dziecko. Byłam u ginekologa i powiedział, że wszystko jest w porządku. Rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Nie jestem w stanie wykryć u siebie owulacji.

Stosuję testy owulacyjne. Kiedy test wykazuje, że w ciągu 24 godzin będzie jajeczkowanie, u mnie nie występuje śluz w postaci jajka kurzego. Czuję wewnątrz śluz, ale na zewnątrz go nie zaobserwowałam. Czasami występuje taki kilka dni po owulacji.

Czy mimo tego braku śluzu mogę zajść w ciążę, czy jest to powód, że jeszcze nie udało mi się zajść w ciążę?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gosia

Witam serdecznie!
Półroczne starania o dziecko jest stosunkowo krótkim okresem. Wiele par stara się o dziecko znacznie dłużej mimo pełnego zdrowia obojga partnerów.
Jeżeli była Pani u ginekologa i w trakcie badania lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, to znaczy, że z Pani strony nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę, ani widocznych komplikacji, które utrudniałyby poczęcie. Dodatkowo, jeżeli testy wykazują owulację, to znaczy że do niej faktycznie dochodzi.
Obserwacja śluzu jest metodą, która wymaga regularnych cykli, dużego doświadczenia oraz bardzo uporządkowanego trybu życia. Alkohol, leki, zmęczenie, infekcja to tylko niektóre czynniki wpływające na wygląd śluzu. Radziłabym zatem nie przejmować się bardzo jego charakterem.
Proszę zatem spokojnie powrócić do prób, pamiętając by do stosunków nie dochodziło także za często, gdyż za duża liczba ejakulacji może doprowadzić do zmniejszenia jakości spermy.
Pozdrawiam