Czy po owulacji spada poziom LH w moczu?

Dzień dobry, czy po owulacji spada poziom LH w moczu?Staramy się z mężem o dziecko, test owulacyjny przez 2dni wskazywał podwyższone LH, trzeciego dnia kreska testowa już mocno zbladła, tak jak przed prawdopodobną owulacją. Dziś mija 6dzień od pierwszego pozytywnego testu LH, wczoraj miałam różowawy śluz. Czy możliwe, że oznacza to implantację?Dodam, ze w pierwszą(straconą)ciążę zaszłam właśnie po testach owulacyjnych i przy implantacji też miałam podobne objawy, tylko bliżej 10dni po owulacji.A

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tak, poziom LH jest maksymalny bezpośrednio przed owulacją i później spada. Na podstawie różowego śluzu nie można jednak z dostateczną pewnością potwierdzić / wykluczyć ciąży - dużo bardziej pewną odpowiedź przyniesie wykonanie testu ciążowego w okresie spodziewanej miesiączki.