Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 3 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po owulacji spada poziom LH w moczu?

Dzień dobry, czy po owulacji spada poziom LH w moczu?Staramy się z mężem o dziecko, test owulacyjny przez 2dni wskazywał podwyższone LH, trzeciego dnia kreska testowa już mocno zbladła, tak jak przed prawdopodobną owulacją. Dziś mija 6dzień od pierwszego pozytywnego testu LH, wczoraj miałam różowawy śluz. Czy możliwe, że oznacza to implantację?Dodam, ze w pierwszą(straconą)ciążę zaszłam właśnie po testach owulacyjnych i przy implantacji też miałam podobne objawy, tylko bliżej 10dni po owulacji.A
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, tak, poziom LH jest maksymalny bezpośrednio przed owulacją i później spada. Na podstawie różowego śluzu nie można jednak z dostateczną pewnością potwierdzić / wykluczyć ciąży - dużo bardziej pewną odpowiedź przyniesie wykonanie testu ciążowego w okresie spodziewanej miesiączki.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy