Bóle podczas chodzenia a dna moczanowa

witam mam 63 lata od ok.4 lat odczuwam bol w czasie chodzenia schodzac ze schodow czy po nierownym terenie [dolki] bolaszczegolnie stopy kostki od ok 15 lat choruje na dne moczanowa dziekuje pozdrawiam jan

Witam Panie Janie, od strony dietetycznej powinien Pan wykluczyć ze swoich posiłków podroby, szprotki, sardynki, śledzie, groch, fasolę, soczewicę, brukselkę, brokuły, szpinak, szczaw, grzyby (z wyjątkiem kurek), cielęcinę, jagnięcinę, sosy z mięsa, galarety z mięsa, wywary mięsne, konserwy, golonkę, ikrę, mlecz, czekoladę, marynaty, przyprawy korzenne, pieprz, musztardę, alkohol, kakao, kawę, mocną herbatę. Najlepsza dieta dla Pana to mleczno-jajeczno-wegetariańska. Potrawy powinny być łagodne, gotowane lub duszone bez wcześniejszego obsmażania. Zaleca się posiłki typu risotto lub gołąbki. Do tego wszystkiego 4-5 posiłków dziennie, ostatni 3-4 godziny przed snem. Należy pić w dużych ilościach wodę oraz słabe napary herbaciane. Odpowiednia dieta może złagodzić Pana dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.