Bóle prawej pachwiny w 18. tygodniu ciąży bliźniaczej

Witam. Jestem w 18tc bliźniaczej. Od paru dni niepokoi mnie ostry bol prawej pachwiny. Rozumiem ze wszystko sie naciaga ale zeby az tak bolało? I czy to nie za wczesnie? Kazdy ruch sprawia mi ból, podczas chodzenia, lezenia, odwrocenia sie w pozycji siedzacej. Niepokoi mnie to tym bardziej iz w tym miejscu mam blizne po operacji przepukliny pachwinowej gdzie mialam zakładaną siatke. Kolejne moje pytanie dotyczy opuchnietych nog gdyz strasznie mi puchną w kostkach a to dopiero 18tc.

Radzę z tym problemem udać się pilnie na konsultację do chirurga, który musi Panią zbadać pod kątem wznowy przepukliny pachwinowej. Co do obrzęków kończyn dolnych rzeczywiście występują one w ciąży, ale raczej nie w tak wczesnym okresie. Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolną wizytę do ginekologa prowadzącego, aby ginekolog określił czy przypadkiem nie jest to objaw gestozy.