Bóle prawej strony nadbrzusza

Witam, Od ponad roku zmagam się z bólem z prawej strony nadbrzusza. Ból nie jest mocny, jest to bardziej gniecenie, uwieranie, uczucie pęcherza powietrza. Bardzo często w tym miejscu również dochodzi do "przelewania" i "bulgotania". W moim odczuciu gromadzą się tam gazy. Ulgę przynosi położenie się na lewym boku co powoduje intensywne przelewanie lub uciśnięcie brzucha co przynosi taki sam efekt. Miałem szereg badań (gastroskopia, kolonoskopia, usg itd.) Proszę o pomoc.

Jeśli wszystkie badania jakie miał Pan przeprowadzone są prawidłowe, nie stwierdzono żadnej morfologicznej patologii to zapewne taki stan związany jest z czynnościowymi zaburzeniami pracy jelit. Odpowiednia dieta, zastosowanie odpowiednich leków powinno przynieść zniesienie dolegliwości lub ich złagodzenie. Proszę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem.