Bóle przy kości biodrowej, promieniujące do pachwiny

Witam! Mam 33 lata. Od 17 lat zażywam leki na nadciśnienie tętnicze. Przyczyna nadciśnienia nie została wyjaśniona. Leki zażywam stale i ciśnienie jest unormowane. W wieku 14 lat kiedy stwierdzono u mnie nadciśnienie, została u mnie przeprowadzona arteriografia tętnic nerkowych, jednak bez stwierdzonych anomalii. Od około 3 miesięcy czuję okresowo w lewym podbrzuszu od czasu do czasu ból. Taki sam ból pojawia się również po prawej stronie, jednak nigdy równocześnie nie bolą oba miejsca.. Bóle są umiejscowione tuż przy kości biodrowej i czasami lekko promieniują do pachwiny.

Zrobiłem USG jamy brzusznej, wynik - w porządku, badanie krwi (analiza ogólna, psa, tsh, próby wątrobowe, cholesterol, cukier, badanie moczu, kreatinia, mocznik. Również w porządku poza cholesterolem którego wynik to 6,2. oraz we krwi PCT - wynik 0.4. Chciałbym wykluczyć chorobę naczyń, żył i tętnic. Wiem że można zrobić sobie Tomografię Angio naczyń jednak nie wiem konkretnie jaki wariant. Bardzo proszę o wskazówkę jaki rodzaj tomografii angio mam wybrać aby dokładnie zbadała naczynia i tętnice w tej części w której odczuwam ból. Lekarz gastrolog kazał mi zrobić sobie Rezonans jamy brzusznej, ale wydaje mi się że warto wykluczyć jeszcze żyły i tętnice. Pominąłem też fakt, że od około 10 lat mam problemy z pracą jelit (biegunki, skurcze). Dziękuje z góry za radę dotyczącą badania tętnic.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

W takim wypadku zalecałbym angio-TK naczyń kończyn dolnych i miednicy. Jednak dolegliwości raczej nie mają związku z układem naczyniowym. Aby przeprowadzić dokładną diagnostykę dolegliwości należałoby wykonać RTG stawów biodrowych i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz do rozważenia z uwagi na zaburzenia jelitowe kolonoskopię. Decyzję jednak co do badań powinien podjąć lekarz prowadzący.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty