Ból nogi, zawroty głowy i wysoki cholesterol u 47-letniej kobiety

W roku 2003 miałam robiony tomograf jamy brzusznej ze względu na podejrzenie przewlekłego stanu zapalnego ogona trzustki. W opisie jest treść " zwracają uwagę nieadekwatne do wieku zwapnienia w ścianach aorty brzusznej i tętnic biodrowych ".Obecnie strasznie bolą mnie nogi, mam zawroty głowy i cholesterol 258.4. Prosiłam lekarza rodzinnego o pomoc to odpowiedział, że z wiekiem każdy dostaje miażdżycę to nie jest nic niepokojącego. Nic mi na to nie zapisała i nie dała skier.do specj. co mam robić

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem miażdżycy. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że już 10 lat temu miała Pani nieadekwatne do wieku zwapnienia w naczyniach. Sugeruję wykonanie badania USG doppler kończyn dolnych oraz naczyń szyi, a następnie konsultację ze specjalistą chirurgiem naczyniowym.