Bóle szczęki i drętwienie policzka po wyrywanym zębie

witam trzy dni temu miałam wyrwanego zeba. W dalszym ciagu mam bół szczenki oraz drentwienie policzka. Czy to normalnie objawy?? Milalam wyrywaną ósemke

Witam,niewielki ból po usunięciu może utrzymywać się kilka dni, gdyż jest to rana.Po usunięciu utrzymuje się jeszcze jakiś czas znieczulenie i trzeba w tym czasie uważać by nie przygryźć sobie policzka, wargi.Może była taka sytuacja u Pani, jeżeli nie i coś Panią niepokoi trzeba zgłosić się do gabinetu.Pozdrawiam

Witam, każde usunięcie zęba powoduje przejściowa bakteriemię, ale jeżeli organizm jest silny, zdrowy, nie obarczony jakimiś schorzeniami mija to szybko i bez komplikacji.W Pana przypadku najprawdopodobniej doszło do tych powikłań, być może wcześniej Pan chorował na coś, albo był Pan przeziębiony i miał Pan obniżoną odporność.Trzeba być pod opieką lekarza i być dobrej myśli. Wszystko będzie dobrze, życzę zdrowia i pozdrawiam.