Bóle ucha i szyi oraz głowy

Witam. Dwa tyg temu bardzo w nocy rozbolalo mnie ucho i szyja, poszlam do lekarza dostalam biseptol. Ucho przeszlo, ale szyja nie do konca. Poszlam znow do lekarza i dostalam antybiotyk. Lekarka stwierdzila ze to pewnie przez migdaly. Do tego doszly bole glowy w roznych miejscach najsczesciej nad szyja. Boli mnie tez szczeka i zab po leczeniu kanalowym tak mi sie wydaje przynajmniej. Dzis ide do dentysty zrobic RTG tego zeba, ale jesli nic nie wykaze gdzie mam dalej szukac przyczyny?

Witam serdecznie,
Podczas wizyty u stomatologa najlepiej zrobić zdjęcia RTG panoramiczne, aby wykluczyć stany zapalne w innych częściach szczęki. Czasem podobne dolegliwości mogą dawać wyrastające ósemki. Mogą to być również dolegliwości ze strony stawu skroniowo żuchwowego, będące skutkiem np. nieprawidłowego zgryzu.