Bóle w podbrzuszu, tabletka awaryjna a ryzyko ciąży

Może zacznę od 2 miesięcy wstecz. W grudniu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne, które zażywałam około 3 lata. 14.01.2013 roku dostałam okres, 7 dnia jak okres się skończył, współżyłam z partnerem, ale pękła nam prezerwatywa. W 40 godzinie po stosunku zażyłam tabletkę Escapelle. 5 lub 6 lutego mój partner przed założeniem prezerwatywy ocierał się członkiem o pochwę i wsadził główkę kilka razy. Potem dopiero założył prezerwatywę. Okres dostałam 26 lutego i był normalnie obfity. Jednak okres skończył się, a ja do dnia dzisiejszego mam bóle w podbrzuszu, tak jakby wcale się nie skończył. W piątek zrobiłam test i wyszedł negatywny. Co może być powodem tych bólów? Czy jednak mogę być w ciąży?

Witam, opisywane objawy nie muszą świadczyć o ciąży. We wspomnianych sytuacjach ryzyko ciąży oczywiście istniało, ale było ono stosunkowo niewielkie. Testem ciążowym wykluczyła Pani swoje podejrzenia. Dolegliwości bólowe brzucha mogą być objawem innych zaburzeń, np. torbieli jajnika, które stosunkowo często występują jako tzw. efekt z odbicia po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. W obecnej sytuacji, ze względu na przedłużający się dyskomfort wskazana byłaby wizyta u ginekologa, który przeprowadzi pełne badanie ginekologiczne, względnie badanie USG. Pozdrawiam