Bóle w prawej łopatce

Witam, od jakiegoś czasu (około 2 miesiące) odczuwam dość silne bóle w okolicach prawej łopatki ku górze. Ból jest ciągły i promieniuje, nasila się wieczorem - czesto boli mnie również pierś albo/i prawa ręka. Robiłam usg piersi - jest okej, i RTG również w porzadku, jednak w opisie jest informacja o niewielkiego stopnia esowatej rotoskoliozie piersiowej. Czy ma to jakiś wpływ na te bóle, czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania?

KOBIETA ponad rok temu

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani dolegliwości mogą wynikać z obecności skrzywienia w odcinku piersiowym kręgosłupa, które powoduje ucisk na nerwy zaopatrujące opisane przez Panią okolice kończyny górnej (w tym łopatki) oraz ścian klatki piersiowej. Podobne objawy mogą być spowodowane zmianami w odcinku szyjnym (nie wiem, czy było wykonywane zdjęcie rtg tego odcinka). Dobrze by było, aby wybrała się Pani do specjalisty - najlepiej ortopedy bądź neurologa. Zbada on Panią i wtedy ewentualnie zleci wykonanie niezbędnych, dodatkowych badań obrazowych (np. rezonansu magnetyczny kręgosłupa) - nie ma sensu wykonywanie ich wcześniej samemu. Na tej podstawie będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie.

Bardzo często dolegliwości podobne do opisywanych przez Panią udaje się opanować dzięki odpowiedniej rehabilitacji, pomocne może być także stosowanie przez pewien czas leków przeciwbólowych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.