Wynik RTG kręgosłupa 23-letniej osoby do interpretacji
Mogę prosić o interpretacje wyniku RTG? Lewostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowego, który wykazuje pogłębienie kyfozy. Zwężęnia szpar m/k w odcinku środkowym.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam,
opis wskazuje na skoliozę lewostronną oraz na powiększenie wygięcia kręgosłupa ku tyłowi w środkowej jego części, Zwężenia szpar tzn. że odległości pomiędzy kręgami zmniejszają się co może w przyszłości zaowocować przepuklinami międzykręgowymi , dolegliwościami bólowymi kręgosłupa piersiowego .
Pozdrawiam