Bóle zęba nasilające się przy leżeniu

Poszłam do dentysty z bólem zęba nasilający sie przy leżeniu. Swędzący, rozpychający, ostry przy nacisku. Dentystka po RTG mówi że nic nie widać na zdjęciu, wyczyściła kanały i mówi że powinno ustąpić. bylam już u 3 różnych lekarzy, ból nie ustępuje. Dostałam antybiotyk, ale dentystka dała go bez przekonania, jakby nie wierzyła że to cokolwiek da. Co to może być i czy wyrwanie zęba pomoże? Bo funkcjonowanie z tym bólem jest kłopotliwe...

Witam serdecznie,
W takiej sytuacji konieczna jest po prostu dokładniejsza diagnostyka, wraz z różnicowaniem, czy na pewno przyczyna tkwi w zębie. Czasami w zębie mogą znajdować się kanały dodatkowe, które w przypadku leczenia bez mikroskopu są niemal niemożliwe do odnalezienia.
Czasami może to być odczyn okolicznych tkanek, promieniowanie z sąsiadującego zęba lub wyrzynających się ósemek, a czasem może to być manifestacja problem poza-stomatologicznego.
Przed dokładnym ustaleniem gdzie tkwi problem, proszę nie decydować się na usunięcie zęba. Nie ma możliwości wstawić go z powrotem, jeśli okaże się, że problem tkwi gdzie indziej.