Zgorzel zębowa a leczenie kanałowe

Miałam całe dziąsło opuchnięte w okolicach dolnej 6. i był to ropień. Dostałam antybiotyk następnie chodziłam na wizyty, gdzie okazało się, że mam zgorzel i dostawałam lekarstwo. Po wszystkim dentystka zaczęła leczenie kanałowe, 3 kanały, w tym jeden leciutko bolał przy czyszczeniu kanału, ale dentystka stwierdziła, że wszystko jest ok i ząb wyleczony. Bolał przez 4 dni, teraz wszystko ok, nic już nie boli, ale czuje takie "rwanie" zęba do góry jak "wysysam" ślinę z warg. Czy to normalne ?

Witam,

Przez około 2-3 tygodnie po leczeniu kanałowym może utrzymywac się wrażliwośc leczonego zęba. Jeśli to się przedłuża- polecam odwiedzić gabinet specjalizujący się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Być może w zębie jest jakiś problem np anatomiczny, który można rozwiązać pod mikroskopem. Pozdrawiam- lek.dent.Hanna Sobota

www.sobotadent.pl