Bóle zęba podczas zagryzania po leczeniu kanałowym

Witam Dwa miesiące temu miałem leczonego kanałowo zęba(dwie wizyty - 1 opracowanie kanałów, druga wypełnienie i zamknięcie zęba). Od początku ząb "czułem" - nie bolał on, ale przy dotykaniu widać było, że jeszcze nie ejst tak jak być powinno. Od 3 dni jednak podczas nagryzania(tylko i wyłącznie - nie boli samoistnie) zaczął mnie lekko boleć. Poszedłem do dentysty, który obejrzał raz jeszcze zdjęcie po leczeniu i zęba i wypisał mi Augmentin. Czy ten antybiotyk pomoże? i jakie mogą być przyczyny?

Witam, szkoda, że nie wstawił Pan zdjęcia. Może jest zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, przepchnięty ćwiek gutaperkowy albo uszczelniacz.To jest tylko gdybanie, ponieważ ja tego nie widzę. Może Pan pójść do innego gabinetu na konsultację, ale najlepiej z pełną dokumentacją stanu wyjściowego. Pozdrawiam