Wrażliwość zęba po leczeniu

Witam, 6 dni temu miałam plombowanego zęba,potem kolejny raz trzeba bylo wymienić plombe(mam amalgamat)dentysta czyścił zęba bez znieczulenia co bolało, od tej pory zab oraz ogólnie policzek po tej stronie jest bardzo wrażliwy na zimne,gorące,słodkie.Po zjedzeniu ból mija,zostaje pobolewający policzek momentami.W nocy nic nie boli. Czy to normalnie, i jak długo może się utrzymywać?

Witam serdecznie,
Najlepiej skontaktować się z lekarzem zakładającym wypełnienie. Czasami ząb jest wrażliwy po leczeniu, szczególnie, jeśli był drażniony poprzez leczenie bez znieczulenia. W przypadku głębokich ubytków, ból może świadczyć o konieczności leczenia kanałowego danego zęba.