Bolesne i nabrzmiałe piersi po stosunku w 6 dniu cyklu

witam. Mam 29 lat .po paru dniach okolo 4 po wspozyciu ktore nastapilo w 6 dzien cyklu czy w pierwszy po okresie zaczely bolec mnie piesi najpierw mniej potem coraz mocniej ,po tygodniu staly sie mocno bolesne i nabrzmiale :( wydaja sie byc bardzo duze. czy to moze byc objaw ciazy ? czy pare dni od wspolzycia moga wystepowac objawy ? okolo 5 miesiecy temu moj chlopak scisnal mnie i mial bol w klatce piersiowej nie moglam wziasc glebokiego oddechu ale bol ustapil .czy moze to byc przyczyna ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej możliwości, by objawy ciąży pojawiły się już 4 dni po współżyciu. Dopiero po około 7 dniach od stosunku dochodzi bowiem do zagnieżdżenia, co stanowi informację dla organizmu o rozpoczynającej się ciąży. Ból piersi może być natomiast wynikiem zaburzeń hormonalnych, zmian w obrębie gruczołów piersiowych oraz wielu innych przyczyn. Jeśli objawy nie ustąpią a w kolejnym cyklu pojawią się ponownie, sugeruję konsultację ginekologiczną.