Bolesne miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

Witam, zawsze miałam nieregularne miesiączki i problemy z tym związane przez 2 miesiące brałam luteinę dostałam okres po 28 dniach tego samego dnia wzięłam pierwszą tabletkę Vibin mini jak zalecał ginekolog. Luteinę odstawiłam już .Pierwszy raz stosuje takie tabletki. Obecnie mam 4 dzien okresu , wczoraj miałam okropne bóle miesiączkowe ,które przeszły po 3h ,dzisiaj podobnie do tego doszły zawroty głowy . Czy to efekt przyzwyczajania się organizmu do tabletek?Czy objawy są niepokojące?

Możliwe efekty oddziaływania tabletek antykonc. na organizm
Gdyby objawy nie ustąpiły w ciągu 3-4 dni proponuję kontakt ze swoim lekarzem