Bolesność brzucha a krwawienie z nosa

Witam... Od kilku dni występuje ból brzucha, a do tego od 2 dni pojawia się po troche krew z nosa(może to nie ma znaczenia). Wynik badania USG jamy brzusznej (niepokojący wynik): Trzustka w całości nieznacznie powiększona 23mm, hipoechogeniczna, niejednorodna. Widoczne drobne zwapnienia. Przewód Virsunga poszerzony 5mm. Co oznacza powyższe badanie, a w zasadzie jego część, którą napisałem powyżej? Reszta: wątroba, aorta, pęcherzyk w normie, natomiast interesuje mnie powyższe. Z góry dziękuję

Aleksander Ropielewski

Może to oznaczać zapalenie trzustki lub zaburzenia odpływu żółci (chociaż z opisu przez Panią podanego nie wynika, że przyczyną jest kamica dróg żółciowych). Sugeruję wyknanie badań dodatkowych ALAT, ASPAT, amylaza i lipaza.