Bolesność brzucha a preparaty bez recepty

Witam. Ostatnio bardzo często burczy mi w brzuchu oraz moje jelita wydają różne dziwne dźwięki, tak jakby gazy się przemieszczały. Często też pobolewa mnie brzuch. Co może być przyczyną? Jak zapobiec tym dźwiękom? Jakaś dieta by pomogła, albo leki bez recepty?

Aleksander Ropielewski

Podejrzewam, że przyczyną są wysoko przetworzone produkty. Proszę starać się jeść jak najmniej przetworzone i jak najbardziej naturalne produkty. Ponadto sugeruję wizytę u lekarza, aby wykluczyć przyczynę chorobowa dolegliwości.