Bolesność dziąsła po resekcji korzenia zęba

Witam.W ten wtorek mialam wykonana resekcje korzenia zeba (gornej dwojki).Troche mnie pobolewa i mam lekko opuchnieta buzie.Prosze o odpowiedz jak dlugo moze ta opuchlizna trwac(wizyta i zdjecie szwow za tydzien).Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Do 3 dni objawy mogą narastac a trwać do 2 tygodni
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości po zabiegu są kwestią indywidualną i zależą od kilku czynników. Średnio do 2 tygodni. Jeśli będzie Pani miała jakieś wątpliwości zawsze może Pani zwrócić się do lekarza przeprowadzającego zabieg - udzieli konkretnych informacji, ponieważ zna całą historię.