Bolesność piersi, okolicy pach a ryzyko ciąży

W grudniu współżyłam z chłopakiem w dni płodne, użyliśmy prezerwatywy, wytrysk nastąpił na zewnątrz, ale możliwe że część dostała się na moje narządy płciowe. Po około 20 godzinach zażyłam tabletke Escapella, nie nastąpiły żadne skutki uboczne (nawet krwawienie), a okrtes przyszedł dokładnie w terminie. Teraz na tydzień przed następnym okresem bardzo bolą mnie piersi pod pachami i są mocno obrzmiałe, co nigdy nie miało miejca. Czy to możliwe skutki zażycia tabletki czy ewentualna ciąża?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam wykonać test ciążowy oraz ewentualnie udać sie do lekarza ginekologa celem wykonania USG. Pozdrawiam