Bolesność pleców, brzucha a posiew moczu

Zgłosiłam się do lekarza z powodu bólu pleców i brzucha.Zrobiłam badanie moczu:przejrzystość zupełna,barwa jasnożółta,ciężar wł1,013g/ml(1,015-1,030),pH5,0 ,urobilinogen0,2;bilirubina,białko,azotyny,ketony,glukoza nie wykryto.Osad moczu met.cytometrii przepływowej:erytrocyty8,1(30,7),leukocyty18,00(39),nabłonki płaskie5,9(45,6),nabłonki okrągłe1,7(6)bakterie473,00(130).Zrobiłam posiew moczu,ale bakterii nie wyhodowano.Dlaczego w ogólnym badaniu wyszły bakterie,a w posiewie nie i co to znaczy?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele, dlatego w zalezności od stanu klinicznego sugeruję powtórzyc posiew moczu, dodatkowo wykonanie badania przeciwciał w kierunku chlamydii i mykoplazmy oraz rozważenie włączenia empirycznej antybiotykoterapii.