Bolesność podbrzusza a pogrubienie wyrostka

Witam od prawie 2 miesięcy miewam ustępujące i powracające bóle w prawym podbrzuszu(z temperatura 37,5 do 38, brakiem apetytu, wzdecia i wstrzymanie gazow). Gdy mam te bóle badania wykazują CRP 37, natomiast w trakcie gdy nie boli mam CRP 1-4. Pierwsze USG wykazało "pogrubiony wyrostek obraz jak w stanie zapalnym" natomiast szpitalne na SOR "uwidoczniony rabek wysieku na wyrostku". Po kuracji antybiotykiem ustały najcięższe objawy, teraz mam tylko słabe sporadyczne bóle z lewej strony brzucha.

Szanowny Panie!
Jeśli problem nadal się utrzymuje, zaleciłbym konsultację u lekarza POZ a dalej u chirurga.
Bardzo istotna jest dalsza diagnostyka, która pozwoli na dalsze poszukiwanie przyczyny dolegliwości bólowych. Być może potrzebne będzie powtórne wykonanie morfologii krwi, CRP, posiewu stolca lub USG.
Czasami ból po lewej stronie podbrzusza także może wskazywać na stan zapalny wyrostka, stąd czujność nie powinna być uśpiona.

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że cierpi Pan na poronne zapalenie wyroska robaczkowego, które w przyszłości możę wymagać jego usunięcia. Możłiwe również, że epizody bólowe nie będa nawracać. Trudno jest to przewidzieć. Jeżeli dolegliwości będąą nawracać konieczna będzie appendektomia.