Bolesność szyi przy poruszaniu głową

Witam, ponad 2 tygodnie temu ćwiczyłam sobie, nie było to żadne podnoszenie ciężarów, zwykłe ćwiczenia ze znaną ostatnio trenerką. Na drugi dzień zaczęłam odczuwać ból po prawej stronie szyi. Myślałam, że sobie coś nadwyrężyłam albo po prostu źle spałam. Ból przy siedzeniu, staniu, a nawet leżeniu zaczął być dokuczliwy. Towarzyszy mi cały czas, a od 3 dni znacznie się nasilił mimo, że od tamtego momentu już nie ćwiczyłam. Boli strasznie nawet w przy lekkim ruszeniu głową. Dlatego proszę o radę

Witam,
mogło dojść do naderwania mięśni szyi.
Proponowałabym żel/maść z ibuprofenem do stosowania miejscowego oraz tabletki przeciwzapalne + chłodzenie lodem.
Jeżeli dolegliwości nie ustąpią pomimo zastosowanego leczenia proponuję kontakt z lekarzem ortopedą.

pozdrawiam