Bolesność zęba a stan zapalny

Witam, moim problemem jest ból zęba. Odczuwam ból 4 i 5 na dole. Zęby były leczone kanałowo. Dentysta powiedział mi, że jest duża przestrzeń pomiędzy nimi i tworzy się tam stan zapalny. Dodam,że nie mam 6 i 7 obok. Czy to możliwe,że nie da sie z tym nic zrobić? Te dolegliwości bólowe są bardzo uciążliwe. Czekam na odpowiedź.

Witam,
a czy dentysta wspominał o możliwości przesunięcia ortodontycznego zębów , lub o możliwości zamknięcia szczeliny korona protetyczną?
Oczywiście nie widząc zdjęcia panoramicznego nie wiem jakia metoda jest wskazana w Pani przypadku , jednak najczęściej zamknięcie diastem ( szczelin między zębami ) jest możliwe .
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Bez zdjęcia RTG OPG niewiele można powiedzieć opierając się jedynie o Pani opis ( czy "przestrzeń" znajduje się między koronami czy między korzeniami ... ). Dobrze sprawdzić czy kanały są prawidłowo wypełnione. Można zastosować leczenie ortodontyczne, a następnie pomyśleć o uzupełnieniu braków ( 6,7 ) implantami.