Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból zęba leczonego kanałowo podczas zmiany pogody

Mam problem z bólem zęba przy zmianie pogody. Rok temu leczyłam powtórnie górną szóstkę kanałowo. Leczenie zakończyło się sukcesem. W lutym br zrobiłam zdjęciertg skarżąc się dentyście że ząb boli przy zmianie pogody. Zdjęcie wykazało, że wszystkie 4 kanały są prawidłowo wypełnione. Dentysta powiedział, że nie widzi na zdjęciu powodów bólu. Jednak mnie tenząb poważnie boli gdy zmienia się pogoda, co mnie bardzo martwi Mam wtedy uczucie jakby "przez ząb przechodziłprąd".jakamoże bycprzyczyna bólu
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Być może przyczyna tkwi nie w zębie a w przyzębiu, może w okolicy ww zęba jest kieszeń przyzębna, która może dawać dolegliwości bólwe, może nieprawidłowo założone wypełnienie niewłaściwie odtwarza punkt styczny, przez co dochodzi do stanów zapalnych dziąsła. Warto udać się na konsultację do innego lekarza, by uzupełnić diagnozę.

pozdrawiam serdecznie

0

Witam
Wiele osób zgłasza takie dolegliwości w związku z zębami wyleczonymi kanałowo. Jeżeli zdjecie nie wykazało żadnych nieprawidłowości i zęby pozostałe są zdrowe to wszystko jest w porządku. Natomiast jeśli dolegliwości się nasilą proszę udać się do stomatologa.

0

Trzeba wykonać TK o wysokiej rozdzielczości i dokładnie ocenić kanały. Niekiedy zęby leczone kanałowo dają dolegliwości przy zmianie pogody.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy