Bolesność zęba po założeniu aparatu

Witam. dwa dni temu założyłam stały aparat na dolne zęby, wczoraj poza zwykłymi bólami towarzyszącymi założeniu aparatu zaczęłam odczuwać silny ból jednego z zębów, ból jest tak duży, że nie mogę dotknąć tego zęba i przy lekkim nacisku straszliwie boli. Jest to dolna prawa 5, a 6 została usunięta pod aparat z tego względu, że był w niej stan zapalny (złe wypełnienie zęba przy leczeniu) a któregoś zęba i tak trzeba było usunąć. Ten ząb był wypełniany w tym samym czasie co 6 ze stanem zapalnym

Witam,
Dolegliwości w pierwszych dniach po założeniu aparatu są dopuszczalne i zależą od stopnia wady którą leczymy, jednak nie powinien to być ostry ból.
Proszę pilnie zgłosić się do ortodonty a on powinien temu zaradzić.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło