Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesny ból pięty a nadwaga

Witam.Mam 23lata, jestem otyłą dziewczyną ale nie aż tak bardzo. Pewnego dnia odczułam bolesny ból pięty tak jakby kości mi się łamały nie wiem jak to opisać, cała się spociłam m yslalam ze to dlatego ze caly dzien siedzialam. Ale dzien pozniej gdy bylam w sklepie rowniez był ten okropny ból, w ciagu dnia bolała mnie 2-3 razy , kolejnego dnia również , narazie jest ok ale czuje ukłucia i boje się ze ból wróci. Co to moze oznaczać??
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowana Pani, przyczyn izolowanego bólu piety może być wiele. Jednak biorąc pod uwage to, że nie zgłasza Pani żadnych innych dolegliwości oraz schorzeń poza otyłością ( warto sprawdzić czy w Pani wypadku jest to nadwaga czy otyłość - prosze w tym celu sprawdzić swój wskaźnik BMI i w zależności od jego wartości, na początku warto wdrożyć odpowiednią dietę) sugeruję diagnostykę RTG pięty celem ew. wykluczenia obecności ostrogi piętowej. Z wynikiem proszę się zgłosić na konsultację do ortopedy. Do tego czasu proszę nosić płaskie obuwie najlepiej z wkładką żelową odciążającą guz pietowy (wkładki proszę założyć do obu butów). Takie postępowanie na pewno nie zaszkodzi, a do czasu wizyty u lekarza może pomóc.Pozdrawiam.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy