Brak apetytu na śniadania u 8-latka

Mój 8 letni syn ma kłopoty z jedzeniem śniadań. Najchętniej by nie jadł. W trakcie śniadania boli go brzuch i idzie do toalety. Ogólne wyniki badań i kału ma dobre.Je małe porcje. Pozostałe posiłki je bez problemu. Waży 23kg. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, wiec proszę mi poradzic jak mam mu pomóc. Dziekuję

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

witam,
a co syn dostaje na sniadanie?
po1. moze zbyt duzo zjada wieczorem, przez co nie ma apetytu rano?
po2. moze dostaje produkty ktorych nie lubi?
po3. moze pod presja stresu buntuje sie i nie chce jesc
po4. moze odczuwa dolegliwosci po zjedzeniu produktow?
po5. ile ma wzrostu? sama waga nic nie mowi

w razie pytan,
prosze napisac mail
pozdrawiam