Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z żywieniem 4-latka

Witam, mam olbrzymi problem z moim 4 letnim synem. Od dwóch lat nie chce nic innego jeść na śniadanie i kolacje oprócz chleba z nutella bądź płatków śniadaniowych czekoladowych. Walczę także o owoce czy obiady z warzywami. Zawsze ma efekt zwrotny, jakby dusilo go. Lekarz stwierdził ze to nic takiego ale ja sie o niego boje. Nie moze odżywiać sie tylko słodkim, niewartosciowym! Np. Zupa musi być czysta bez marchwi itp nie wiem jak mogę go nauczyć, próbowałam wszystkiego nagrody za zjedzenie itp
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

Dzień dobry,

Na początek odradzam zmuzanie dziecka do jedzenia i do nagród za zjedzenie gdyż przyniesie to odwrotny skutek.
Proszę wprowadzić stałe pory posiłków, i gdy nie chce dziecko jeść to dostaje posiłek, dopiero w określonej porze. Co więcej pomiędzy posiłkami i tuż przed nimi, proszę nie podawać dziecku do picia słodkich soków i napojów, gdyż to skutecznie zmniejsza apetyt.
Ponadto polecam artykuł: http://dzieci.pl/kat,1033627,title,Jak-zachęcić-niejadka-do-jedzenia,wid,13779566,wiadomosc.html?smgputicaid=6126ce

Posiłki powinny mieć atrakcyjny wygląd i smak, dzieci też jedzą oczami.
Po 2 dniach dziecko w porach posiłków powinno czuć głód i chętniej będzie jadło, a słodka nutella, czy budyń czekoladowy polecam na podwieczorek.

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy