Problemy z żywieniem 4-latka

Witam, mam olbrzymi problem z moim 4 letnim synem. Od dwóch lat nie chce nic innego jeść na śniadanie i kolacje oprócz chleba z nutella bądź płatków śniadaniowych czekoladowych. Walczę także o owoce czy obiady z warzywami. Zawsze ma efekt zwrotny, jakby dusilo go. Lekarz stwierdził ze to nic takiego ale ja sie o niego boje. Nie moze odżywiać sie tylko słodkim, niewartosciowym! Np. Zupa musi być czysta bez marchwi itp nie wiem jak mogę go nauczyć, próbowałam wszystkiego nagrody za zjedzenie itp

Dzień dobry,

Na początek odradzam zmuzanie dziecka do jedzenia i do nagród za zjedzenie gdyż przyniesie to odwrotny skutek.
Proszę wprowadzić stałe pory posiłków, i gdy nie chce dziecko jeść to dostaje posiłek, dopiero w określonej porze. Co więcej pomiędzy posiłkami i tuż przed nimi, proszę nie podawać dziecku do picia słodkich soków i napojów, gdyż to skutecznie zmniejsza apetyt.
Ponadto polecam artykuł: http://dzieci.pl/kat,1033627,title,Jak-zachęcić-niejadka-do-jedzenia,wid,13779566,wiadomosc.html?smgputicaid=6126ce

Posiłki powinny mieć atrakcyjny wygląd i smak, dzieci też jedzą oczami.
Po 2 dniach dziecko w porach posiłków powinno czuć głód i chętniej będzie jadło, a słodka nutella, czy budyń czekoladowy polecam na podwieczorek.