Jak zmienić dietę 2,5 -letniego dziecka?

Mój 2,5 letnie dziecko odkąd przestało jeść obiadki że słoików jakiś rok temu,strasznie marudzi przy obiadach.jedyne co zje w miarę to naleśniki lub frytki. Zjada w ciągu dnia danonka,mleczna kanapkę,sucha bułkę,budyń,plasterki sera,mus owocowy. Zastanawiam się skąd ta niechęć do obiadów.potrafi siedzieć nad talerzem i płakać. Jest tak odkąd wróciłam do pracy a on został z babcią,podawała mu do jedzenia co chciał i kiedy chciał. Nie chce nic próbować,więc każdy obiad to katorga.lekarz mówi,że jestok

Lek. Katarzyna Szymczak

Potrzeba czasu i cierpliwości, żeby nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych. Sugeruję wprowadzić stałe pory posiłków, bez podjadania między niby, wyeliminowac słodycze (chyba, że na deser, albo zrobić 1-2 słodkie dni) oraz słodzone soki, w miarę możliwości angażować dziecko do przygotowania posiłków oraz dbać żeby zachęcająco wyglądały na talerzu, były kolorowe . Zachęcić dziecko do próbowania nowych rzeczy poprzez zabawę.
Pozdrawiam