Jak utrzymać prawidłową wagę u 5-latki?

Córka ma 5 lat i 3 miesiące staram się by jadła regularnie 5 posiłków , jednak ma za mało rychu, jest bardzo leniwa i nie lubi bawić się na dworze z dziećmi czy uczestniczyć w zajęciach tanecznych wazy w tej chwili 22,300 kg przy wzroście 112 nie wiem czy to jest prawidłowa waga ?? Ps . Przyjmuje doraźnie encorton 3 razy w miesiącu po 20mg .Jak pomoc jej utrzymać prawidłowa wagę by nie miała w przyszłości problemu z otyłością

Należy zadbać, aby dziecko jadło zdrowo. Nie można dziecka odchudzać a nauczyć prawidłowych nawyków żywieniowych. Najlepiej zrezygnować ze słodyczy, napojów gazowanych, fast food, czyli niezdrowych przekąsek, które nic dobrego nie wnoszą, jedynie kalorie.
Córka jest na 90 centylu - waga (jest cięższa od 90% dziewczynek w swoim wieku, jeszcze norma), 50 - wzrost (wynik średni dla tle innych dziewczynek). Różnica nie powinna wynosić 50 i tak nie jest, ale należy zachować czujność.
Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, najlepiej robić to przez zabawę, najlepiej razem. W ten sposób zachęcić dziecko. Córka powinna zobaczyć, że jazda na rowerze, rolki, basen to świetna zabawa i sposób na wspólne spędzenie czasu.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam
Pani córka waży za dużo dlatego jest jej ciężko i niechętnie uczestniczy w zajęciach. Ruch na pewno by jej pomógł dlatego należy próbować bawić się z dzieckiem razem zachęcając do ruchu. Pięć posiłków dziennie to nie jedyny warunek aby ważyć prawidłowo. Konieczne powinniście zmienić dietę z pomocą dietetyka, który wskaże błędy i nauczy zdrowych nawyków.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu