Ile powinien ważyć 14miesięczny chłopiec?

Ile powinien ważyć 14 miesięczny chłopiec. Wzrost 74 cm, waga 9,6 kg. Waga urodzeniową 2430g

Witam

Patrząc na stosunek wagi do wzrostu wyniki mieszczą się w normach aczkolwiek pamiętajmy, że najważniejsza jest ocena dziecka przez pediatrę. Jeśli dziecko jest bardzo drobnej/ grubej kości "waga a wzrost" z tabelek może wydawać się dobra a w rzeczywistości dziecko ma nadwagę lub niedowagę. Siatki centylowe służą pomocy lekarzom w ocenie dziecka i jest to jeden z wielu czynników branych pod uwagę. Proponuję wizytę u pediatry aby ocenić rzeczywiście prawidłowy rozwój dziecka.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu