Problemy z żywieniem 9-latka

Mój syn ma 9 lat, i problem z jedzeniem. Nie je mięsa, wędlin, nie zje serka lub nie wypije mleka na którym na opakowaniu jest rysunek krowy. Obiad jego najczęściej wygląda tak: same ziemniaki posypane koperkiem lub np sam ryż bez żadnego sosu, mięsa czy surówki. W zupach też nie może być np kawałków pora lub cebuli. W szkole dostaje mleko, owoce lub soczki - oczywiście wszystko jest przyniesione do domu bo to niedobre bo ze szkoły. Makaron nie może mieć na opakowaniu kury bo takiego nie zje.

Witam, bardzo trudno będzie zmienić nastawienie do jedzenia takiego małego oportunisty. Jednym ze skutecznych sposobów jest wspólne przygotowywanie posiłków oraz wspólne ich spożywanie. dzieci przez naśladownictwo, podglądają starszych i z czasem zaczynają próbować jeść te same potrawy co rodzice.Ale muszą miec te wzorce w domu.
Pozdrawiam serdecznie

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Polecam kontakt z dietetykiem w doświadczeniem w układaniu diet wegetariańskich. Zupy może Pani gotować na mięsie - część białka przejdzie do wywaru.Przy okazji jeśli obawia się Pani diet wegetariańskich u dzieci potrzebna będzie wizyta u psychologa który nakłoni syna do zjadania białka zwierzęcego. Prawidłowo skomponowana dieta wegetariańska może być stosowana w żywieniu dzieci. Pozdrawiam