Brak apetytu u 4-letniego dziecka

mój 4 letni wnuczek nie chce prawie nic jeść, je tylko monte, suchy chleb pije soczki i je suchy makaron ale to chyba za mało, nie wiemy co robić? proszę o jakąś radę

Dzień dobry,

Proszę zadbać o prawidłowe odżywianie dziecka, gdyż to warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój. Ważne jest też aby nie przekarmiać dziecka. Proszę wykonać podstawowe badania krwi (morfologia, stężenie żelaza i ferrytyny) i moczu. Proszę podawać dziecku posiłki o stałych porach wówczas będzie czuł głód - mniej więcej o tych samych porach i chętniej zje. Nie powinno się podawać dziecku przegryzek, a także słodzonych napojów w tym wód skaowych lub Kubuś water. To co Pani opisuje może wskazywać na grymasy dziecka, lub nieznajomość smaków, dań. Zawsze może Pani się trochę pobawić z dzieckiem np, wspólnie przygotować sałatkę dla mamy - wówczas wszyscy siadają do stołu i jedzą razem, może też nazwać inaczej zupy np. ogórkowa lub brokułowa to shrekowa, a pomidorowa to czerwonego kapturka itp.