Co stosować na apetyt u 5-latka?

Co stosować na apetyt u 5-latka? Nic nie chcę jeść, wszystko, co dostaje wmuszam w niego, bo nie zjadłby nic. Próbowałam już gotować to, co lubi i co sam zaproponował, że by zjadł, ale gdy już ugotuje mówi nie chce tego, nie jest głodny, a jak spróbuje to mu nie smakuje. Syn był w szpitalu, bo bardzo bolał go brzuch i często miewał biegunki oczywiście razem z brakiem jedzenia. Wszystkie wyniki wyszły dobrze i lekarze nie znaleźli przyczyny. Co robić?

Witam
Zaczęłabym od terapii probiotykami min miesiąc. Później przyjrzałabym się jak często Pani karmi dziecko i jakie są przerwy między posiłkami. Jeśli np dziecko nie zje obiadu a po godzinie dostaje bułeczkę z masłem.. to przyzwyczaja go Pani do niejedzenia konkretnych posiłków. Ma również znaczenie jak jada te posiłki i z kim? Na co patrzy jedząc? Te wszystkie rzeczy mają wpływ czy dziecko je czy nie. Proszę udać się do dietetyka dziecięcego. Pozdrawiam

Magdalena Maciejewska
http://www.maciejewska.eu