Brak apetytu u 2,5-miesięcznej córki

Moja 2,5 miesięczna córka przestała jeść. Wcześniej zjadała 150 ml co 3-4 godziny, teraz w nocy zjada 120 co 3 godziny a w dzień z trudem wmuszam w nią 60ml. Bardzo pcha rączki do buzi, od 3 dni ma biegunkę a wczoraj wieczorem miała temperaturę 37,1. Pani doktor stwierdziła, że może to być jelitówka ale nie wydaje mi się. Mała na przemian jest radosna markotna i śpiąca. Pije chętnie rumianek.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną braku apetytu oraz biegunki rzeczywiście może być infekcja. Jeżeli jednak mimo zastosowania się do zaleceń lekarskich stan Pani dziecka nie ulegnie poprawie lub pojawią się nowe objawy, zalecam ponowną konsultację lekarską.