Dlaczego niemowlę je mniej niż wcześniej?

Mój 2 miesieczniak od jakichś 3 dni je dużo mniej niż zazwyczaj - jadł 120-150 a na noc nawet 180. Od kilku dni ledwo zjada 100 :( czasem nawet 60 na 3 godziny. Siku robi normalnie i nie jest jakoś bardziej śpiący ale nie chce jeść. Nie raz jak spał w nocy po 6 -7 godzin to był głodny i jadł 150 a teraz te dni to jak wstanie to je może 60 max 100 i tyle. :( Czym to może byc spowodowane?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli taka tendencja będzie się utrzymywać, wskazana kontrola u pediatry, na pewno zważenie dziecka czy dobrze przybiera na wadze. Może to zęby albo po prostu dojrzewa układ pokarmowy, albo infekcja.
Pozdrawiam