Brak dwójek u 6-latki

Witam moja córka ma 6 lat ma jeszcze zęby mleczne ale nie ma dwójek (przez co po między jedynkami ma dużą szparę). Jej mama ma jedną dwójkę szczątkową a drugiej brak. Boję się ze córka nie będzie miała też dwójek stałych. Czy już powinniśmy coś z tym robić , czy czekać aż zęby mleczne wypadną? Gdzie mamy się udać do dentysty czy ortodonty?

Niezbędna jest wizyta w gabinecie i wykonanie rtg panoramicznego. Na zdjęciu okaże się czy są zawiązki. Jeżeli nie będzie zawiązków trzeba pomyśleć o profilaktyce ortodontycznej.

Witam. Myślę, że niepotrzebnie się Pani martwi, dwójki powinny jeszcze wyrosnąć. Można pokazać dziecko dentyście, który obejrzy czy widoczne są zawiązki dwójek, gdyby ich nie było zawsze pozostaje leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam Krystyna Pikała