Brak jedynek u 8-miesięcznego dziecka

Witam, mam takie pytanie: moja córka ma 8 m-cy, dwa dolnie ząbki jedynki i wyszly jej teraz dwie górne dwójki.. a jedynek ani śladu.. czy to normalne? proszę o odpowiedz bo bardzo się tym martwię. Pozdrawiam

Na razie bym się nie martwił na Pani miejscu. Jedynki górne są nieco większe od dwójek i ciężej im się przebić przez grubsze w tym rejonie dziąsło. Jeśli nie pojawią się za powiedzmy 2 miesiące to trzeba się udać do dentysty żeby sprawdził jaki jest problem.

Jescze nie należy się martwić, zęby mleczne mogą mieć opóźnienie ok 6 miesięcy. Jeśli nie wyrosną za ok 2,3 miesiące proszę iść do dentysty, który sprawdzi czy czuć wygórowania i wyrzynający się ząb. Póki co, proszę być spoojną.