Jaka może być przyczyna podwojonych ząbków u rocznego dziecka?

Witam, jaka może być przyczyna podwojonych ząbków u rocznego dziecka. Mój synek ma takich podwójnych ząbków aż 3. Jako I-a podwójna pojawiła się prawa górna jedynka gdy miał ok 5 mies. II-a wyszła mu prawa dolna dwójka gdy miał ok 8 mies. potem długo nie wychodziły mu ząbki a jakiś tydzień temu między górną lewą jedynką a dwójką (miał tam szparę) wyszedł kolejny. Gdy synek miał dwa ząbki podwójne byliśmy na kontroli u naszej dentystki, która zaleciła obserwację. czy jest się czego obawiać?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

należy skonsultować się ze stomatologiem dziecięcym - mogą to być zęby dodatkowe a mogą też być zęby podwójne - polecam Panią Profesor Katarzynę Emerich szefową Katedry Stomatologii Wieku Rozwojowego na AM w Gdańsku
pozdrawiakm
lek., lek.med. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się z synkiem do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem dzieci ( pedodonta ). Zbada dziecko, obejrzy ząbki i zadecyduje o dalszym postępowaniu.