Brak krwawienia przy założonej spirali a staranie o dziecko

Witam,mam 44 lata i od miesiaca nie mam krwawienia.Mam spirale,moj ginekolog nie uwaza ze to menopauza,tylko stres,a tego mi nie brakuje.Czy w tym wypadku jest mozliwosc zajscia w ciaze,myslimy z moim partnerem o tym,urodzilam 3 dzieci ostatnie ma 5 lat.Bardzo tego pragniemy.Dziekuje za odpowiedz.

Witam! Brak krwawienia od miesiąca nie świadczy jeszcze o ustaniu czynności hormonalnej jajników i menopauzie. Myślę że w Pani przypadku warto wykonać badania hormonalne - FSH, LH które w sposób jednoznaczny określą czy jajniki spełniają swoją funkcję. Jeśli zdecyduje się Państwo na dziecko proszę spróbować ograniczyć czynniki stresogenne i dbać o siebie w szczególny sposób oraz pamiętać o regularnym przyjmowaniu kwasu foliowego.